Navštívila ma Severná Kórea

Autor: Jozef Šovec | 18.4.2015 o 23:40 | (upravené 23.4.2015 o 13:41) Karma článku: 7,03 | Prečítané:  1375x

Navštíviť  Severnú Kóreu. To teda áno. Veď o ktorej inej, podobne tajuplnej krajinke sa rozpráva v súvislosti s  toľkými  historkami? To, či  sú  všetky do bodky pravdivé, ťažko povedať. Ale odniekiaľ ten jadrový vietor predsa fúkať musí. Nevznikol iba tak, z čistého bezvetria. Hoci, v Severnej Kórei je možné asi všetko.

Dnes neviem, či sa mi môj postupne rastúci sen niekedy splní a neviem ani to, či si budem môcť niekedy urobiť na Severnú Kóreu aj vlastný názor. V podstate, času mám ešte dosť. Dovtedy sa toho môže zmeniť ešte veľa. A možno raz svoj názor zmením úplne. Veď prečo by som mal cestovať  cez polovičku sveta do ďalekej Kórey, keď diktát a desiatky historiek začnú vznikať aj o Slovensku? Severná Kórea jednoducho príde za mnou.

2015? Zabudnite

Už nebudeme žiť v roku 2015. Novodobý kalendár sa totiž začal 15. septembra 1964, narodením pána Najvyššieho. Kalendáre 2015 sa nahradia modernými kalendármi 50. 

Podiel slovenskej hudby v rádiách

Žiadna štvrtina! Rovno dve tretiny slovenskej hudby sa budú hrať vo všetkých typoch rádií. Zvyšná tretina bude vyskladaná z playlistu propagandistickej ľudovej hudby. Najčastejšie používané slová v nej budú: šťastie, rast, krása, dobrosrdečnosť, pýcha, sláva… Navyše, rádia sa nebudú dať vypnúť tak, ako sme na to zvyknutí teraz. Zo svojho centra nám ich vypne rada poverených až vtedy, keď to uzná  za vhodné. Na druhej strane, môžete si ho stíšiť z úrovne 10 na úroveň 6.

Tri televízne kanály

Markíza, Joj, TA3? Kdeže! SMER 1, Smer 10, smer 100. Na všetkých troch kanáloch sa bude vysielať to isté. Ibaže v rozdielnych hodinách. Ak vás teda prestane zaujímať diskusia v ktorej sa bude na základe „autentických“ štatistík analyzovať výborná životospráva Slovákov (hoci budete štvrtý deň po sebe obedovať zoschnutý chlieb s maslom), prepnite si! Veď vždy je predsa na výber. Najbližšiu hodinku vám bude Smer10 servírovať ako na podnose reportáže z najkrajších kútov Slovenska. Až po nich totiž bude nasledovať repríza diskusie. Nezabúdajte, ešte stále máte na výber. Smer 100 to istí.

Nový účes? 

Gély a tužidlá na vlasy už budú minulosťou. Ich miesto na pultoch zaujmú nádherné, detailné fotografie rôznych účesov. Okrem toho budú zadarmo. Veď už si aj pomaly zvykáme, či nie? V podstate, tie účesy budú vždy rovnaké. Ale v rôznych farbách. Budú slúžiť ako inšpirácia pre mužov. Povinná inšpirácia.

Povolené budú zostrihané vlasy nad ušami do 3 cm, postupne smerom k vrchnej časti lebky sa bude ich dĺžka predlžovať do 6 cm. Povinná bude ofinka s dĺžkou 3 cm. Takéto účesy sa budú týkať iba mužov. Predsa len, ženy sa nebudú obmedzovať nejakými pravidlami o dĺžke vlasov. Sčítanie obyvateľstva v roku 2011 jasne dokázalo, že žien je na Slovensku o malé percento viac ako mužov. Dôležité je udržať  si väčšinu!

Zmena je život

Každý, kto sa bude volať Robert alebo Róbert, sa bude musieť premenovať. Môžete sa volať trebárs Fero, Mišo, Jožo, Jano. Veď výber je ŠIROKÝ.

Pracovné tábory

Existujú osoby, ktoré dokážu výrazným spôsobom narúšať dobre riadenú propagandu. A potom existujú zariadenia, ktoré dokážu výrazným spôsobom narušiť ich plány. Pracovné tábory. Áno, aj to je SMER budúcnosti!

Popravy

Zavedú sa popravy. Ich evidencia bude prísne tajná a verejnosti neprístupná. Ale spoločnosť bude z toho profitovať. Pretože, ešte nikdy nebol nikto popravený bez skutočného dôvodu.

PS: Priznávam, celý tento príspevok je tak trošku pritiahnutý za vlasy. Ale človek nikdy nevie, čo všetko sa môže stať skutočnosťou. Jules Verne by o tom vedel rozprávať dlhé noci. Ak by mohol.

Každopádne, piatkový nápad Európy 2 s celodenným hraním slovenských pesničiek priezračne čisto zachytil podstatu celej veci. Odrazu som sa naozaj cítil ako v Severnej Kórei. Teda, nie že by som nechcel podporovať rozvoj slovenskej populárnej či menej populárnej hudby. Ale nadiktovať recept rádiám so správnym pomerom slovenskej a zahraničnej hudby je tak trošku… vlastne trošku viac ako trošku - NONSENS.  Veď ani na základnej škole väčšina študentov diktáty príliš neobľubovala. Alebo si budeme potichu a hlavne nenápadne púšťať zahraničnú hudbu pod paplónom, aby nás nikto náhodou nevidel alebo nepočul? Viete čo pán Najvyšší, vypočujte si jednu z najpopulárnejších piesní Lily Allen spred piatich rokov. Tam sa skrýva odpoveď väčšiny!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.


Už ste čítali?